آستاگزانتین: داروی معجزه آسا یا ناامیدی بیش از حد دیگر؟

با توجه به سلامت جسمانی خود، اگر بتوانیم به گذشته برگردیم، چند نفر از ما تصمیماتی را که گرفته ایم تغییر می دهیم؟ ما از برخی از اشتباهاتی که ما را به جایی که به پایان رساندیم اجتناب می‌کنیم، درست است؟ اما اگر بتوانید اثرات آن تصمیمات بد را از بین ببرید و بدن خود را به زمان بهتری برگردانید چه؟ این وعده ای است که توسط سازندگان بسیاری از داروها و مکمل ها ارائه شده است که ادعا می کنند محصولات آنها بدن شما را از درون تغییر می دهد. این روزها، یکی از این مکمل ها که بسیار مورد توجه قرار گرفته است آستاگزانتین است. چیست آستاگزانتین و چرا باید اهمیت دهیم؟

آستاگزانتین یک آنتی اکسیدان است که به شکل قرص مصرف می شود. آنتی اکسیدان ماده ای است که رادیکال های آزاد و اکسیداسیون را در بدن ما خنثی می کند. رادیکال های آزاد به طور طبیعی وجود دارند اما تعداد آنها را می توان با عواملی مانند سموم، آلودگی و رژیم غذایی نامناسب افزایش داد. این مولکول‌های اکسیژن بسیار ناپایدار در صورت عدم کنترل، ویران می‌کنند و منجر به سطوح شدید التهاب، تسریع پیری و مشکلات متعدد سلامتی می‌شوند.

اعتقاد بر این است که آستاگزانتین که توسط چنین متخصصان سلامت شناخته شده تأیید شده است رادیکال های آزاد را شکار و از بین می برد. با این کار علائم پیری و چین و چروک پوست را بهتر از محلول‌های موضعی مانند کرم‌ها، لوسیون‌ها یا درمان‌های اسپا کاهش می‌دهند. آستاگزانتین همچنین به دلیل توانایی آن در بهبود سلامت مفاصل، تقویت عملکرد مغز، افزایش استقامت، کاهش زمان ریکاوری ورزش و افزایش کلی انرژی جوانی مورد توجه قرار گرفته است. که به شما امکان می دهد ساختمان های بلند را در یک کران جهش کنید. شوخی کردم در مورد آخرین.

بنابراین آیا این هیپ است یا آستاگزانتین تمام آنچه را که می گویند انجام می دهد؟ به گفته متخصصان (و من هیچ متخصصی ندارم، حتی اگر یک سال در رشته شیمی در کالج بودم)، آستاگزانتین موثرتر و قدرتمندتر از ویتامین E و C، بتاکاروتن، چای سبز، لوتئین و حتی CoQ10 است. تا کنون خیلی خوب. اما آیا این به معنای بهتر به نظر رسیدن، احساس جوانی و حتی عمر طولانی تر است؟

ظاهر پوست شما چیزهای زیادی در مورد سن شما می گوید. لوسیون ضد آفتاب و سایر محلول‌های موضعی فواید کوتاه‌مدتی دارند. پوست شما جایی است که اولین نشانه های آسیب رادیکال های آزاد ظاهر می شود، زیرا به ویژه در برابر استرس اکسیداتیو و التهاب آسیب پذیر است. کاهش خاک و اصلاح ژنتیکی مواد غذایی ارزش غذایی و آنتی اکسیدانی غذاها را کاهش داده و آلودگی و سموم نیز باعث ایجاد رادیکال های آزاد شده است. آستاگزانتین ترمیم سلولی و تولید کلاژن را افزایش می‌دهد که رطوبت پوست را افزایش می‌دهد و در نتیجه پوستی سفت‌تر و انعطاف‌پذیرتر ایجاد می‌کند. آستاگزانتین همچنین می تواند التهاب را سرکوب کند، که می تواند به کاهش پف و تحریک کمک کند. تحقیقات نشان می دهد که آستاگزانتین در واقع پوست شما را از درون به بیرون ترمیم و التیام می بخشد.

در مورد افزایش انرژی، نشان داده شده است که آستاگزانتین تأثیر مثبتی بر میتوکندری، مراکز انرژی سلولی که انرژی تولید می کنند، دارد. همچنین مشخص شده است که آستاگزانتین قدرت و استقامت را بهبود می بخشد و زمان ریکاوری عضلات را پس از ورزش تسریع می کند. به همین دلیل در بین ورزشکاران محبوب شده است و آنها معتقدند که عملکرد را نیز افزایش می دهد.

آستاگزانتین فواید دیگری نیز دارد. تحقیقات آزمایشگاهی نشان می دهد که از مغز، سیستم عصبی و چشم محافظت می کند. آستاگزانتین به ویژه در مفاصل و بافت های همبند فعال است.

آستاگزانتین هم به صورت طبیعی و هم مصنوعی موجود است. منابع اصلی غذایی شامل ریزجلبک ها، میگوی قطبی و کریل است که سخت پوستان است.

من در مورد شما نمی دانم اما … آیا قرصی وجود ندارد که بتوانم به جای آن مصرف کنم؟ بله وجود دارد! خوشبختانه، هر دو نسخه طبیعی و مصنوعی موجود است. 3 مورد برای بررسی وجود دارد:

  1. کارشناسان آستاگزانتین طبیعی را ترجیح می دهند زیرا اعتقاد بر این است که قدرت آنتی اکسیدانی آن دو برابر نوع مصنوعی است.
  2. آنها همچنین اصرار دارند که دوز روزانه نباید کمتر از 4 میلی گرم باشد.
  3. در نهایت، آنها با توجه به هزینه به مصرف کننده هشدار می دهند. اگر بیش از 25 دلار برای عرضه یک ماهه آستاگزانتین می پردازید، احتمالاً برخی از شرکت ها از این مزیت استفاده می کنند تا قیمت های خود را افزایش دهند.

به نظر می رسد که آستاگزانتین قابل توجه است. در حالی که برخی از جامعه پزشکی آن را “معجزه‌آسا”، “یک شگفت‌انگیز پزشکی” و “آنتی اکسیدان آلفا” می‌نامند، دلیل نهایی در تجربه خود شما نهفته است. هیچ مدرک یا تحقیقی وجود ندارد که نشان دهد این محصول ناایمن است. و سپس تایید کارشناسان وجود دارد. من به این افراد اعتماد دارم به عنوان فردی که به سلامت جسمی (و همچنین مالی) علاقه مند است، توصیه من این است که آستاگزانتین را امتحان کنید.