آزادی یک «قهرمان» در سرزمینی که توسط یک «جنایتکار»/کارگردان اشغال شده است، توهین آشکار به یک کودک فلسطینی است.


گروه فرهنگی راج نیوز: در حالی که رژیم صهیونیستی هر بار مدعی حمله به ایران است فیلمسازان ایرانی دوست دارند در دل مردمش خنجر بگذارند و بگذارند فیلم هایش در سرزمین های اشغالی اکران شود.

قهرمان اصغر فرهادی این روزها در جشنواره بیت المقدس توسط تهیه کنندگان خارجی به نمایش در می آید اما فرهادی با سیاست سکوت خود هیچ واکنشی به اعتراض کاربران ایرانی نشان نداده است. بعد از تکرار تجربه قبلی اش در فیلم های بازیگری.فلسطین اشغالی مثل یک «جدایی از سمین» و «فروشنده» نادر است.

مخالفت آشکار اصغر فرهادی با قانون جمهوری اسلامی ایران در حالی صورت گرفت که وی پیش از این در انتقام از داوود مرادیان بیانیه ای صادر کرده بود. مدیر گروه مستند قصه گویی بنیاد فتح در گفت وگویی گفت:آقای اصغر فرهادی فیلمساز با استعدادی در داخل و خارج از دولت است، اصغر فرهادی با هر که دوست دارد فالوده می خورد و می خورد. او راه خود را از جمهوری اسلامی ایران جدا کرد و نوشت: «به نظر من جواب این همه حاشیه‌سازی و تهمت و تخریب. از نمونه کارها من به دست خواهد آمد و نیازی به توضیح نیست اما این سکوت باعث شد عده ای آنچه را که در ذهن داشتند فاش کنند. با اطمینان که فرهادی وارد نمی شود و جواب نمی دهد. دلیل این مقاله برگرفته از نظرات افرادی است که نمی شناسم و همزمان با من به عنوان یک دولت و یک کشور خارجی رفتار می کنند. بگذارید واضح بگوییم: از شما متنفرم!

در حالی که اصغر فرهادی اعلام می کند که جمهوری اسلامی را دوست ندارد. مهمترین افتخار فعالیت هنری او مستقیماً مورد حمایت دولت قرار گرفت. و در بیانیه خود ایشان به صراحت اعلام کردند که دلیل آن از طرف جمهوری اسلامی نبوده است.

اما اکنون به نظر می رسد که ادعای اصغر فرهادی به عنوان رژیم کودک کش اسرائیل خط قرمز نیست. و قبل از آزادی قهرمان در فلسطین اشغالی بدون ترس سکوت کرد.

مخالفت با سیاست های توهین آمیز رژیم صهیونیستی دیگر موضعی ایرانی و اسلامی نیست. و این به یک موضوع جهانی و بشردوستانه تبدیل شده است. و فرآیندهای مختلفی ایجاد شد برای مقابله با رژیم صهیونیستی اسرائیل، به عنوان مثال، کمپین: جدایی، سرمایه گذاری و تحریم اسرائیل (BDS) با هنرمندان مشهور جهان. شهروندان مستقل بدون ترس از فشار لابی صهیونیستی و خشم وابستگان آن، سخت برای کمک به مظلومان در فلسطین تلاش می کنند.

اکنون آزادی آشکار قهرمان دوران قدیم به مناسبت سالگرد وفات سیدالشهدا و پشت سر تفکرات علیه دیکتاتوری عاشورا بوده است. فیلم خود را از جشنواره بیت المقدس در وضعیت مشابه با عسکر فرهادی نیازمند اقدام جدی و قاطع مسئولان است. که میراث سینمایی و فرهنگی کشور درسی برای سازش با رژیم صهیونیستی است. زیرا مردم ایران هیچ سازشی را نمی پذیرند. با انها که خود را به غرب و کسانی که از رژیم کودک کش اسرائیل پیروی کردند فروختند.