آرنولد، فرانک زین، باب کندی، و اهمیت آنزیم ها در رژیم غذایی شما

چند ماه پیش در دفاتر MuscleMag در میسیساگا، انتاریو بودم و با اسطوره انتشارات خود باب کندی برخورد کردم. البته هیجان انگیز بود زیرا باب کندی بیش از 25 سال مجلات سلامت و تناسب اندام را منتشر می کرد. در واقع یکی از بزرگترین هیجانات من در حرفه بدنسازی ام زمانی رخ داد که تقریباً 10 سال پیش در گوشه کانادا نوشته شدم و در آن زمان تصویر من به عنوان برنده کلی مسابقات قهرمانی استانی من ظاهر شد.

من همیشه سپاسگزار پوشش باب از این ورزش خواهم بود که چیزهای زیادی به من بخشیده است و به من کمک کرد تا یکی از اولین رویاهای بزرگم را تحقق بخشم.

به اندازه کافی شگفت انگیز، نزدیک به ده سال بعد، من رو در رو با مردی هستم که در اطراف بهترین های بدنسازی بوده است.

باب، مردی قدبلند و خوش زبان، پیرتر از تصویر خندانی که در بخش سرمقاله مجله جدیدش REPS می بینم، ظاهر شد. او به من گفت که REPS را به عنوان راهی برای بازگرداندن بدنسازی به دوران طلایی فیزیک دهه های 60 و 70 آغاز کرده است، زمانی که سلامتی و فیزیک ایده آل بدون مقادیر زیادی از داروهای مصرف شده توسط بدنسازان امروزی قابل دستیابی بود.

البته این سنی بود که اغلب به عنوان عصر طلایی بدنسازی از آن یاد می شود. افسانه‌هایی مانند آرنولد، فرانک زین، فرانکو کلمبو، رابی رابینسون و همه گروه‌های تبهکار را می‌توان دید که در ساحل ونیز آفتاب می‌گیرند یا در ورزشگاه جو گلد در ونیز در حال انجام تمرینات وحشیانه هستند.

وقتی باب همچنان مشتاق پمپاژ آهن بود، با جدیت گوش می‌دادم که در آن زمان مکالمه‌ای را که شب قبل با فرانک زین افسانه‌ای داشت به یاد می‌آورد.

باب از صمیم قلب می خندید و می گفت که فرانک چگونه ساعت ها پشت تلفن صحبت می کرد و در مورد بدنسازی صحبت می کرد، چگونه بود و به کجا می رفت. با خودم فکر کردم: “ای، تصور کن فرانک زین با شما تماس می‌گیرد تا ساعت‌ها با فرانک صحبت کند. بیشتر مردها فقط برای اینکه 10 دقیقه با فرانک صحبت کنند، می‌کشند و اینجا فرانک باب را صدا می‌کند تا ساعت‌ها رایگان در مورد بدنسازی صحبت کند.

خوب، یک چیز به چیز دیگری منجر شد و قبل از اینکه متوجه شوید، باب در مورد بینش‌هایی که فرانک درباره آرنولد ایجاد کرده بود و شایعه‌ای که به آرنولد توسط پزشکانش گفته شده بود که به دلیل ناراحتی‌های قلبی خود دیگر نمی‌تواند تمرین کند، با من در میان گذاشت.

خوب من در موقعیتی نیستم که نظر بدهم که آیا این گزارش درست بود یا نه.

فرانک به باب گفت که آرنولد یک غذاخور بزرگ است و در فصل خارج از فصل همه نوع غذای کثیف می خورد. البته وقتی رژیم می گرفت، همانطور که فقط آرنولد می تواند روی لیزر متمرکز شود، اما فرانک واضح بود که آرنولد دوست دارد هزاران غذای سرخ شده و شیرینی را روسری کند. سایر بدنسازان سعی می کنند از برنامه آرنولد پیروی کنند و فقط چاق، از فرم خارج شده و مهمتر از همه گیج شوند.

آرنولد دارای متابولیسم سریع بود و همچنین به خاطر سطوح باورنکردنی استقامت معروف بود. او به طور معمول 4 ساعت به علاوه در روز تمرین می کرد و در آن زمان در جوانی می توانست از غذاهای ناسالم خلاص شود و ظاهراً تأثیر کمی بر هیکل او داشت یا هیچ تأثیری نداشت.

حتی پس از پایان دوران بدنسازی اش، آرنولد به سبک زندگی سخت خود به عنوان یک ستاره سینما، کارآفرین و اکنون فرماندار کالیفرنیا ادامه داد. در حالی که هیچ‌کس نمی‌خواهد دستاوردهای آرنولد را به چالش بکشد، زیرا او الهام‌بخش هر بدن‌سازی است که هالتر را به دست گرفته است، بدن مشهور آرنولد شاید بیش از آن چیزی که باید برای فردی همسن و سال و توانایی‌های فیزیکی‌اش تحلیل رفته است.

البته سوال اینجاست که چرا؟ چگونه ممکن است چنین چیزی برای بزرگترین بدنساز تمام دوران اتفاق بیفتد؟

قسمت دوم آنزیم ها، آسیب متابولیک – اثرات یک رژیم غذایی ضعیف

فرانک معتقد است که بی اعتنایی آرنولد به غذای پاک تأثیر مخربی بر متابولیسم او داشت. او به باب کندی اظهار داشت که تمام غذاهای ناسالم را احساس می کند، تا حدی توانایی های فیزیکی فوق العاده آرنولد را به خطر انداخته است. در نهایت، بدن آرنولد شروع به نشان دادن علائم ساییدگی و پارگی کرد. بیماری ژنتیکی قلب او نیاز به جراحی داشت، که آرنولد را مجبور کرد شدت تمرین خود را کاهش دهد و بیشتر روی تمرینات قلبی عروقی تمرکز کند.

به نظر می رسد که زندگی به قهرمان ظالمانه ترین دست از همه آنها زده است که به هیچ وجه به مستر المپیا 7 بار اجازه تمرین نداده است، حتی اگر او هنوز یک مرد نسبتا جوان با 60 سال سن است.

فرانک همچنین به باب اعتراف کرد که هر سال برای او سخت‌تر و سخت‌تر می‌شود که به فرم عالی برسد، زیرا بدنش به تمرینات آن‌طور که 10، 20 یا حتی 30 سال پیش می‌رفت پاسخ نمی‌داد. اگرچه فرانک کمی از آرنولد مسن‌تر است، اما همچنان شرایط بسیار خوبی را برای یک مرد در هر سنی حفظ می‌کند، و همیشه به مراقبت دقیق از هر چیزی که می‌خورد معروف است.

باب از من پرسید که در مورد این دو مورد چه فکر می کنم و من به سرعت به این موضوع اشاره کردم که آرنولد و فرانک هر دو از یک مشکل رنج می برند، فقط در سطوح شدت متفاوت. باب به سرعت موافقت کرد و اضافه کرد، بله به آن “فرایند پیری” می گویند. که البته خنده های همه حاضران را برانگیخت، زیرا اکثر افراد اطراف در طول گفتگو می توانستند با هم ارتباط برقرار کنند.

من هم نیشخندی زدم اما به سرعت اضافه کردم… “خب، معتقدم حرف شما درست است باب، اما آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چه چیزی باعث پیری می شود؟”

باب با کمی شدت بیشتر از قبل به من نگاه کرد و پرسید: “منظورم دقیقاً چه بود.”

با احساس اینکه این لحظه من بود، به سرعت در مورد تحقیقات انجام شده توسط Enzyme Pioneer Dr. هاول و اینکه چگونه او کشف کرده بود که سرعت پیری با پتانسیل کل آنزیم هر موجود زنده نسبت مستقیم دارد.

قسمت سوم آنزیم های گوارشی چیست؟

می بینید که آنزیم ها به طور منظم در مواد غذایی یافت می شوند، چه میوه ها، سبزیجات، حتی گوشتی که به طور طبیعی در طبیعت وجود دارد. آنزیم های گوارشی برای تجزیه و هضم غذا مورد نیاز هستند و به 4 آنزیم گوارشی اصلی و انبوهی از آنزیم ها و پیش سازهای آنزیم دیگر تقسیم می شوند. سوکراز و لاکتاز دو موردی هستند که ممکن است با آنها آشنا باشید، بیشتر به این دلیل که برخی افراد به دلیل کمبود این آنزیم ها قادر به هضم برخی غذاها نیستند.

پروتئاز – که پروتئین را هضم می کند

آمیلاز – که کربوهیدرات ها را هضم می کند

لیپاز – که چربی ها را هضم می کند

سلولاز – که سلولز را در سبزیجات هضم می کند (این فیبر است)

همچنین بسیاری از آنزیم های دیگر مانند.

ساکاراز – که قند را هضم می کند (ساکارز)

لاکتاز – که لاکتوز (قند موجود در شیر) را هضم می کند.

و این لیست با سایر آنزیم ها، پیش سازهای آنزیم و غیره ادامه می یابد.

تحقیقات نشان داده است که هر غذایی که در دمای بالای 118 درجه حرارت داده شود، تمام آنزیم های خود را از دست می دهد. به عبارت دیگر، تمام غذاهای پخته شده دارای کمبود آنزیم های گوارشی هستند.

غذاهای فرآوری شده، غذاهای پرتودهی شده، غذاهایی که با آفت کش ها، کودهای شیمیایی یا در خاک هایی با کمبود مواد معدنی رشد می کنند، همگی دارای سطوح کمی از آنزیم هایی هستند که به طور طبیعی وجود دارند.

بدن ما در واقع طوری طراحی شده است که طعم غذاهای غنی از آنزیم و مواد مغذی را با جستجوی غذاهایی که به راحتی تجزیه می شوند و طعم شیرینی دارند، تشخیص دهد. هرکسی که در یک باغ یا مزرعه ارگانیک سبزی یا میوه خورده است به سرعت طعم غذاهای غنی از آنزیم ارگانیک را تایید می کند.

می بینید که طبیعت غذای ما را طوری طراحی کرده است که خودش را در دستگاه گوارش ما تجزیه کند، با این حال انسان امروزی برخلاف روش های طبیعی طبیعت حرکت کرده و شروع به خوردن غذاهایی کرده که دارای کمبود آنزیم هستند.

انسان ها تنها گونه های روی کره زمین هستند که غذای خود را می پزند. انسان‌ها همچنین تنها گونه‌ای روی کره زمین هستند که مواد شیمیایی را روی زمین قرار می‌دهند تا مواد غذایی را پرورش دهند، یا آفت‌کش‌ها را روی غذا می‌پاشند و ما تنها گونه‌ای هستیم که غذا را با مواد شیمیایی، افزودنی‌ها، شیرین‌کننده‌های مصنوعی، نگهدارنده‌های مصنوعی پردازش می‌کنیم یا از نظر ژنتیکی بدتر تولید می‌کنیم. غذاهای اصلاح شده

نتیجه نهایی این است که انسان ها در برابر بیش از 4 میلیارد سال تکامل هستند. حالا این جدی است.

حالا ممکن است بگویید این چه ربطی به آرنولد دارد؟ و مهمتر از آن چه ربطی به شما دارد.

همه چيز…