آخرین اطلاعیه قیمت تخم مرغ


رئیس کمیته اجرایی اتحادیه مرغ های تخمگذار استان تهران قیمت تخم مرغ در مرغداری ها تا کیلویی 4000 تومان است، گفت: ارز مورد نیاز در اوج تولید حذف می شود.

به گزارش رجانیوز، ناصر نبی پور با بیان اینکه میانگین قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ به 3 هزار تومان می رسد، گفت: قیمت تمام شده تولید این محصول حدود 40 هزار تومان است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا دولت در این شرایط مازاد تخم مرغ را از تولیدکنندگان خریداری نخواهد کرد؟ وی افزود: دولت اعلام کرده است که هر کیلوگرم تخم مرغ درب یخچال با احتساب هزینه حمل و کارتن به قیمت سه هزار تن خریداری می شود. قیمت تخم مرغ 3000 تن خواهد بود، بنابراین مرغداران دوست دارند. به همین قیمت 3000 تومان در حالی که دولت فروخته می شود در خرید توافقی تخم مرغ اضافی، مطالبات سازنده 45 روز پس از خرید تسویه خواهد شد.

نبی پور همچنین به گرانی خوراک دام اشاره کرد و گفت: مرغداران توان خرید نهاده ها را ندارند. و بیشتر ذخایر صرف مرغداری می شود.»

وی پیش بینی کرد که این ذخایر در ماه های ژوئیه و آگوست به پایان برسد. و تولیدکنندگان باید نهاده های جدید بخرند.

نبی پور با اشاره به اینکه حذف ارزهای 40 تومانی زمانی اتفاق افتاد که تولید بسیار بالا بود، گفت: وی افزود: می توان گفت تولید در بالاترین سطح تاریخ صنعت مرغ تخمگذار و حدود 6 تن در روز است و با تقاضای مردم مواجه هستیم که همگی منجر به کاهش قیمت می شود.